Studencka Konferencja Naukowa pt.: ,,Współczesne problemy kryminologii"

Studencka Konferencja Naukowa pn.: "Współczesne problemy kryminologii".
Data: 29.05.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Studenci zmierzą się z tematyką związaną kryminologicznymi aspektami przestępczości podczas Studenckiej Konferencji Naukowej pt.: ,,Współczesne problemy kryminologii".

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej w sali 0.03 klub studencki Zemsta Docenta oraz na platformie MS Teams.

Wydarzenie jest wynikiem współpracy działającego w murach WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Pro Securitas” oraz Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii UwB Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Międzynarodowe Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych.

Swoją obecnością uczestników zaszczycą Pan prof. dr hab. dr h. c. Emil W. Pływaczewski, światowej sławy kryminolog, profesor nauk prawnych, zasiadający m.in. w jury,,kryminologicznego Nobla" - Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej, oraz Pani prof. dr hab. Ewa M. Guzik–Makaruk, wybitna profesor nauk prawnych, m.in. Zastępca Dyrektora w Międzynarodowym Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych.

Prelegenci w swoich wystąpieniach poruszą tematy m.in. związane z przestępczością w poszczególnych grupach społecznych, a także wyjaśnią przyczyny powstawania zjawisk kryminogennych.
Jest to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy dla wszystkich pasjonatów kryminologii, prawa karnego i nie tylko.

Link do spotkania na platformie MS Teams: