Symulacja mediacji w sprawie o zapłatę w związku z opóźnieniem w wykonaniu umowy

16.10.2023
Obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji w ramach Tygodnia Mediacji . Symulacja mediacji w sprawie o zapłatę w związku z opóźnieniem w wykonaniu
umowy – czy taki spór można rozwiązać polubownie?
Data: 19.10.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji w Tygodniu Mediacji, Sekcja Mediacji Studenckiej Poradni Prawnej – Pracowni Wydziału Prawa UwB wraz z Centrum Mediacyjnym Pactum przy Wydziale Prawa UwB oraz Izbą Adwokacką w Białymstoku w Białymstoku serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na symulację mediacji w sporze pomiędzy miastem a przedsiębiorcą, która odbędzie się w dniu 19 października 2023 r. w godz. 11.30-13.45  w sali 215.

Studenci Sekcji Mediacji przeprowadzą mediację sprawdzając, czy możliwe jest wypracowanie porozumienia w przedmiotowym sporze. Po symulacji dr Arkadiusz Bieliński oraz dr Marta J. Kuklo poprowadzą dyskusję w oparciu o zaprezentowane polubowne postępowanie i porozmawiają na temat idei postępowania mediacyjnego.

W imieniu wszystkich Organizatorów zapraszamy do obejrzenia zmagań koleżanki i kolegów studentów, komentowania obejrzanej symulacji oraz wzięcia udziału w dyskusji nt. mediacji jako polubownej metody rozwiązywania sporów.