V Białostockie Kolokwium Cywilistyczne „Mediator w postępowaniu cywilnym”

20.03.2023
V BIAŁOSTOCKIE KOLOKWIUM CYWILISTYCZNE „MEDIATOR W POSTĘPOWANIU CYWILNYM”. Sala Rady Wydziału Prawa (314) Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Adama Mickiewicza 1, 14 kwietnia 2023 r. (piątek) godz. 9.00 oraz platforma MS Teams
Data: 14.04.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

W imieniu Katedry Prawa Cywilnego i Rolnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w V Białostockim Kolokwium Cywilistycznym pt. „Mediator w postępowaniu cywilnym”, która odbędzie się dnia 14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w formie stacjonarnej w Sali Rady Wydziału Prawa (s. 314) oraz zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams.

Białostockie Kolokwia Cywilistyczne to wydarzenie cykliczne o zasięgu ogólnokrajowym, którego pomysłodawcą jest Prof. dr hab. Adam Doliwa. Są to ogólnopolskie konferencje naukowe organizowane na Wydziale Prawa UwB. Ideą Białostockich Kolokwiów Cywilistycznych pozostaje tworzenie forum wymiany poglądów między przedstawicielami teorii i praktyki prawa prywatnego w zakresie istotnych i aktualnych problemów prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Dotychczas odbyły się cztery Białostockie Kolokwia Cywilistyczne:

I Białostockie Kolokwium Cywilistyczne odbyło się 10 kwietnia 2014 r. na temat: „Zasada słuszności w prawie prywatnym i jej praktyczne znaczenie”

II Białostockie Kolokwium Cywilistyczne odbyło się 15 grudnia 2015 r. a jego temat przewodni to „Dziecko jako podmiot prawa”

III Białostockie Kolokwium Cywilistyczne odbyło się 13 stycznia 2017 r. pod tytułem „Pochodzenie dziecka a jego tożsamość”

IV Białostockie Kolokwium Cywilistyczne odbyło się 16 marca 2018 r. pod tytułem „Prawo cywilne a Konstytucja RP”

Tegoroczna, V edycja poświęcona jest promocji i upowszechnianiu wiedzy dotyczącej Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów ze szczególnym odniesieniem się do osoby mediatora. O ile bowiem często przy omawianiu tematyki ADR następują odniesienia do zasad mediacji oraz jej idei, samej procedury jej prowadzenia, o tyle sama osoba mediatora zdaje być się pomijana, a przecież często o sukcesie bądź porażce mediacji decyduje właśnie on tj. jego osobowość, komunikatywność, warsztat pracy oraz często determinacja.

Link MS Teams:

Link do wydarzenia na Facebooku:

Rozpoczęcie Kolokwium (14 kwietnia 2023 r.) jest planowane na godz. 9:00.

Kontakt:
Dr Arkadiusz Bieliński