V Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Prawa Pacjenta pt. „Wokół filozoficznych, medycznych i prawnych aspektów kresu ludzkiego życia”

15.02.2023
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Prawa Pacjenta „Wokół filozoficznych, medycznych i prawnych aspektów kresu ludzkiego życia”. 21 kwietnia 2023 r. , Aula Wydziału Prawa UwB.
Data: 21.04.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Katedra Prawa Medycznego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego, Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Pro Humanae Vitae oraz Koło Naukowe Teorii Społecznych, działające na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zapraszają do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Pacjenta pt. „Wokół filozoficznych, medycznych i prawnych aspektów kresu ludzkiego życia”. Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 roku na Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Pacjenta ma stanowić platformę do wspólnej debaty nad najistotniejszymi zagadnieniami dotyczącymi problematyki praw pacjenta. Ponadto wydarzenie ma umożliwić spotkanie, integrację i wymianę doświadczeń zarówno gremium eksperckiemu, jak i młodym naukowcom zainteresowanym problematyką prawa medycznego, członkom kół prawa medycznego, bioetyki i prawa farmaceutycznego z całej Polski. Do debaty zostali zaproszeni również przedstawiciele środowisk zawodów prawniczych, jak i medycznych, studenci medycyny i kierunków pokrewnych.

W czasie konferencji będą miały miejsce trzy panele eksperckie.

Do udziału w konferencji zapraszamy również młodych naukowców, doktorantów, studentów i członków kół naukowych prawa medycznego, którzy mogą wziąć czynny udział w konferencji poprzez wygłoszenie referatu.

Termin naboru abstraktów do 25 marca. Link do formularza:

Organizatorzy zastrzegają możliwość wstępnej weryfikacji referatów, ze względu na przyjęte założenia organizacyjne liczba prelegentów jest ograniczona.

Osoby, zainteresowane udziałem w konferencji w formie zdalnej, zapraszamy do uczestnictwa na platformie Ms Teams poprzez wejście w odpowiedni link:

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnictwo czynne
Zgłoszenia uczestnictwa czynnego prosimy dokonywać przez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego, który niebawem będzie dostępy na stronie Wydziału Prawa UwB.

2. Uczestnictwo bierne
Zgłoszenia uczestnictwa biernego prosimy dokonywać przez uzupełnienie formularza, który niebawem będzie dostępy na stronie Wydziału Prawa UwB.

Nie jest przewidziana opłata konferencyjna.

Zachęcamy do śledzenia informacji w wydarzeniu na Facebooku.

Plan konferencji 395.18KB [ .pdf ]
Program V OKN 292.61KB [ .pdf ]