Warsztaty dla maturzystów z przygotowywania pism procesowych - relacja

Warsztaty pisania pism procesowych, mgr Patryk Topolski.

W kwietniu 2023 roku odbyły się różne cykle warsztatów pisania pism procesowych, skierowanych do tegorocznych maturzystów. Pierwsze warsztaty skupiały się na pisaniu pism procesowych z zakresu prawa cywilnego i były prowadzone przez mgr. Patryka Topolskiego. Pierwsza tura warsztatów rozpoczęła się 18 kwietnia, a druga 25 kwietnia. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wymaganiami formalnymi pozwu oraz sposobem konstruowania dokumentów. Dodatkowo mieli okazję do sporządzenia pozwu o zapłatę na podstawie przedstawionego stanu faktycznego. Warsztaty były prowadzone zgodnie z wymaganiami maturalnymi, a uczestniczyli w nich uczniowie liceów z Podlasia.

Drugie warsztaty, prowadzone przez mgr Sylwię Łazuk, skupiały się na pisaniu pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego. Warsztaty odbyły się w dwóch turach, pierwsza miała miejsce 19 kwietnia, a druga 26 kwietnia. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z elementami decyzji administracyjnej oraz jej wadliwościami pod kątem wymogów maturalnych. Dodatkowo, mieli okazję sporządzenia odwołania od decyzji administracyjnej na podstawie przygotowanej decyzji administracyjnej.

W dniu 20 i 27 kwietnia 2023 r. odbyły się trzecie warsztaty z cyklu pisania pism procesowych skierowane do tegorocznych maturzystów. Zajęcia były prowadzone przez mgr. Łukasza Presnarowicza i dotyczyły pisania pism procesowych z zakresu prawa karnego. Uczestnicy mieli okazję przygotować zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wniosek o ściganie oraz prywatny akt oskarżenia. Dodatkowo, zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat sporządzania apelacji w sprawach karnych.

Wszystkie warsztaty były prowadzone zgodnie z wymaganiami maturalnymi i miały na celu doskonalenie umiejętności pisania pism procesowych w różnych dziedzinach prawa. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem uczestników, którzy mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie przed maturą.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zajęciach!