Warsztaty o procesie cywilnym z uczniami X LO w Białymstoku

11.12.2023
Uczniowie X LO w Białymstoku z prowadzącymi mgr Sylwią Łazuk-Baranowską i mgr Weroniką Sołkiewicz

Dnia 28 listopada 2023 r. gościliśmy na Wydziale uczniów czwartej klasy X Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Co muszę wiedzieć o procesie cywilnym?”, które przeprowadziły mgr Sylwia Łazuk-Baranowska oraz mgr Weronika Sołkiewicz.

Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi stron postępowania oraz przebiegu procesu cywilnego. Omówione zostały także wymogi formalne pozwu, dowody, jakie można przedstawić w trakcie sprawy sądowej oraz sposoby liczenia terminów.

Licealiści mieli także okazję przebrać się w togi oraz zapoznać się z zasadami, które obowiązują w sądzie.