Warsztaty w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta w Białymstoku

Mgr Weronika Sołkiewicz z uczniami VI Liceum Ogólnokształcącego.

W dniach 13 i 14 kwietnia 2023 r. mgr Weronika Sołkiewicz i mgr Sylwia Łazuk przeprowadziły dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku dwa warsztaty.

Pierwszy z nich, zatytułowany „Co muszę wiedzieć o procesie cywilnym?”, poświęcony był podstawowym informacjom dotyczącym stron postępowania oraz przebiegu procesu cywilnego. Omówione zostały wymogi formalne pozwu, dowody, jakie można przedstawić w trakcie sprawy sądowej oraz sposoby liczenia terminów.

Drugi warsztat, przeprowadzony 14 kwietnia pod nazwą „Umowa o pracę jako podstawa zatrudnienia pracownika młodocianego”, miał na celu upowszechnienie wiedzy na temat podstawowych praw i obowiązków pracowników młodocianych wchodzących na rynek pracy. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematami obejmującymi: zakres zatrudnienia, cechy stosunku pracy, elementy umowy o pracę, a także regulacje dotyczące szczególnej ochrony pracy młodocianych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali wiele pytań, dotyczących m.in. podpisywania pierwszej umowy o pracę oraz na co powinni zwracać uwagę przy formułowaniu pism do sądu.