Warsztaty ze sporządzania wyroku w sprawie karnej – relacja

01.04.2021

Studenckie Koło Nauk Penalnych miało przyjemność zorganizować kolejne praktyczne warsztaty z cyklu „Warsztat młodego karnisty”.

W ramach spotkania o tematyce aplikacji sędziowskiej studenci mieli okazję do wzbogacenia swoich umiejętności praktycznych niezbędnych w pracy prawnika. Podczas warsztatów ukazano też namiastkę pracy sędziego w sprawach karnych. Wraz z prowadzącym mgr. Konradem Szczęsnym, aplikantem aplikacji sędziowskiej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, uczestnicy mieli okazję do fachowego rozpoznania stanu faktycznego i zastosowania kodeksowej wiedzy w praktyce oraz do poznania rodzajów wyroków i ich obligatoryjnych elementów składowych.

Co więcej każdy z uczestników miał możliwość sporządzenia własnej decyzji procesowej. Warsztaty pozwoliły na zapoznanie się z zasadami funkcjonowania prawa karnego w praktyce sądowej.

Dziękujemy naszemu prelegentowi za przybliżenie nam namiastki pracy sędziego w sprawach karnych, a uczestnikom za liczną obecność!