Webinarium Mediation and other forms of ADR in administrative law

21.03.2022

17 marca 2022 r. odbyło się, zorganizowane przez Centrum Mediacji Administracyjnych, Webinarium nt. Mediation and other forms of ADR in administrative law. W trakcie spotkania przedstawiono regulacje i doświadczenia dotyczące stosowania mediacji przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, na Litwie i Węgrzech. Referaty wygłosili:

• dr Anna De Ambrosis Vigna, Uniwersytet w Białymstoku, Polska;
  • Prof. Judit Glavantis, Uniwersytet Széchenyi István w Győr, Węgry;
  • Prof. Giovanna Ligugnana, Uniwersytet w Weronie, Włochy;
  • dr Linas Meškys, Uniwersytet Vytautas Magnus w Kownie, Litwa;
  • dr hab. Artur Modrzejewski, Uniwersytet w Białymstoku, Polska;
  • Prof. Brain Pappas, Eastern Michigan University, Stany Zjednoczone.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku:

• Sędzia dr Tomasz Zalewski;
  • Sędzia Grzegorz Dudar;
  • Asystent sędziego Anna Bartłomiejczuk.

Partnerem strategicznym wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.