Webinarium na temat „Deportacji ukraińskich dzieci w czasie Rosyjsko-Ukraińskiej wojny”

18.04.2023
Project Sunflowers, Webinar. Deportation of Ukrainians During the Russian-Ukrainian War.
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 25 kwietnia 2023 r., o godz. 18:00 CET, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat „Deportacji ukraińskich dzieci w czasie Rosyjsko-Ukraińskiej wojny”. Wykład wygłosi prof. Michael Bazyler z the Fowler School of Law, Chapman University, California, i dr Oksana Senatorova, fundator i dyrektor NGO “Centre for International Humanitarian Law and Transitional Justice” (CIHLTJ) i profesor w Zakładzie Prawa Międzynarodowego na Narodowym Uniwersytecie Prawnym im. Jarosława Mądrego w Charkowie, fundator Fundacji Sunflowers, członek Komisji Prawa przy Prezydencie Ukrainy, koordynator Specjalnej Grupy do Spraw Ochrony Ofiar Konfliktów Zbrojnych i Międzyzakładowej Komisji ds. Implementacji MPH w Ukrainie, odpowiedzialna za monitorowanie deportacji ukraińskich dzieci. Seminarium będzie moderowane przez prof. Mykhaylo Shepitko. Webinarium jest wspólnym wydarzeniem organizowanym przez Projekt Sunflowers, Projekt Pravo-Justice i Ukraińską Narodową Szkołę Sędziów.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie na język ukraiński.

Pliki do pobrania