Wizyta dr. Damiana Czudka na Wydziale Prawa w ramach programu Erasmus+

Dr Damian Czudek

W ramach programu wymiany Erasmus+ w dniach 8-12 maja 2023 r. na Wydziale Prawa gościł Dr mgr. Damian Czudek, Ph.D z Katedry Prawa Finansowego i Ekonomii Wydziału Prawa Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Celem wizyty było pogłębienie współpracy naukowej oraz dydaktycznej. Odbyły się spotkania i wykłady dotyczące procedur administracyjnych i podatkowych, w tym kontrolnych w Republice Czeskiej i Polsce. Uwaga została skierowana także na system podatkowy w Czechach i Polsce, co pozwoliło na porównanie uregulowań w tym zakresie obowiązujących w obu krajach. Wynikiem pobytu jest także kontynuacja badań w ramach przewidzianego stażu naukowego z udziałem dr. Czudka w Katedrze Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa.