Wizyta klasy patronackiej Wydziału Prawa z III LO w Areszcie Śledczym w Białymstoku

26.04.2023
Uczniowie III LO wraz z opiekunami i pracownikiem Aresztu Śledczego w Białymstoku.

W dniu 19 kwietnia 2023 uczniowie klasy patronackiej z III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego pod opieką dr Justyny Kulikowskiej-Kuleszy odwiedzili Areszt Śledczy w Białymstoku.

Wizyta odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W służbie prawu". Uczniowie wzięli udział w zajęciach, na których uświadomiono im, że łamanie prawa może przekreślić ich szansę na przyszłość. Dowiedzieli się także, jak wygląda praca w Służbie Więziennej.

Podczas spaceru po jednostce poznali realia życia więziennego z perspektywy tak więźniów, jak i funkcjonariuszy. Odwiedzili także Izbę Pamięci znajdującą się w podziemiach Aresztu, upamiętniającą ofiary sowieckich i nazistowskich oprawców zgładzonych w murach białostockiego więzienia w latach 40. i 50. ubiegłego wieku.