Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie konstytucyjnym

27.05.2019

W dniu 24 maja 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Prawa Konstytucyjnego.

Uczestniczyli w nim studenci reprezentujący osiem ośrodków akademickich: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie oraz Uniwersytet w Białymstoku.

W składzie jury zasiedli pracownicy Katedry Prawa Konstytucyjnego: dr hab. Stanisław Bożyk, prof. UwB (przewodniczący), dr hab. Grzegorz Kryszeń, prof. UwB, dr Andrzej Jackiewicz oraz dr Artur Olechno.

Najlepiej na pytania odpowiadał Pan Andrzej Kudaj (UJ), drugie miejsce zajął Pan Krzysztof Dwiecki (UŚ), a trzecie miejsce Pan Łukasz Hawrylak (UŚ).

Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego UwB oraz działające przy Katedrze koło naukowe: Towarzystwo Przyjaciół Prawa Konstytucyjnego (Pani Marlena Sienicka, Pani Joanna Kowalewska, Pan Piotr Czeczot).

Laureatom oraz uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu!