Wspieramy uczniów szkoły przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

Spotkanie edukacyjne dotyczące zatrudniania osób nieletnich.

W Zespole Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku odbyło się spotkanie edukacyjne z uczniami Liceum wyjaśniające, w jaki sposób osoby nieletnie mogą odnaleźć się na rynku pracy.

Dr hab. Aneta Giedrewicz-Niewińska, prof. UwB wskazała gdzie osoby nieletnie mogą szukać pracy, jakie kroki powinny w tym celu podjąć oraz jakie warunki zatrudnienia gwarantuje tym osobom prawo. Uczniowie próbowali wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej oraz wypełnić umowę o pracę z pracownikiem młodocianym.

Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów, którzy często od wielu tygodni przebywają na oddziale szpitalnym. Zajęcia edukacyjne mają pomóc uczniom oderwać myśli od choroby i ułatwić powrót do rzeczywistości poza szpitalem.