Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku dołącza do akcji „Różowy październik”

14.10.2024

Październik to miesiąc świadomości raka piersi, a 15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przyłącza się do tej ważnej inicjatywy, mając na celu promowanie profilaktyki oraz zwiększenie świadomości na temat raka piersi.

Zapraszamy wszystkich pracowników i studentów do udziału w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z Białostockiego Centrum Onkologii, które odbędą się 18 października 2024 r. w budynku Wydziału Prawa, przy ul. Mickiewicza 1, sala 216 (I piętro).

W programie:

• 12:00 – 14:00 – Stoisko profilaktyczne z materiałami edukacyjnymi i fantomami
  • 12:30 – 13:00 – Prelekcja o profilaktyce nowotworowej, prowadzona przez kadrę BCO
  • 13:00 – 13:30 – Prelekcja „Jak dbać o zdrowie – Breast Cancer Unit w BCO”, prowadząca: Joanna Gardocka

Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania na rzecz zdrowia i profilaktyki. Dr Wioleta Hryniewicka-Filipkowska, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz zarząd i członkowie Studenckiego Koła Współpracy Międzynarodowej