Wyjazd naukowy dra Marcina Sowały do USA poświęcony badaniom nad przestępczością drogową

dr Marcin Sowała

Dr Marcin Sowała z Katedry Postępowania Karnego odbył staż naukowy w Stanach Zjednoczonych na Quinnipiac University (Hamden, stan Connecticut). Podczas wizyty naukowej dr Marcin Sowała przeprowadził badania dotyczące przestępczości drogowej w USA, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów dotyczących gromadzenia materiału dowodowego w sprawach o przestępstwo wypadku komunikacyjnego. W ramach swoich badań przeprowadził kwerendy biblioteczne w Arnold Bernhard Library na Quinnipiac University, bibliotece prawniczej School of Law Quinnipiac University oraz Sterling Memorial Library na Yale University, a także odbył spotkania ze specjalistami z Quinnipiac University.

Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”.

rid_logo_color.png 01_znak_siatka_podstawowy_kolor_biale_tlo.png