Wykłady „Crime and Justice in the 21st Century”

Wykłady „Crime and Justice in the 21st Century”.

W dniach 29-30 maja 2023 r. prof. Chris Eskridge (University of Nebraska, USA) przeprowadził dwa certyfikowane wykłady „Crime and Justice in the 21st Century”.

Prof. Chris Eskridge pracuje w School of Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie w Nebrasce w Lincoln, pełni także m.in. funkcję dyrektora wykonawczego Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego (American Society of Criminology – ASC). Od wielu lat regularnie przyjeżdża na Wydział Prawa UwB jako visiting professor. Bierze czynny udział w konferencjach (np. Ogólnopolskim Forum Młodych Kryminologów), wygłasza wykłady i  wpiera kadrę naukową naszego Wydziału. Jest też członkiem Rady Programowej Międzynarodowego Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych.

Podczas tegorocznych spotkań Pan Profesor omówił zmienne, jakie w XXI w. wpływają na przestępczość, odniósł się m.in. do globalizacji, migracji, niszczenia środowiska naturalnego, polityki ONZ, poruszył także bieżące zagadnienia związane z przestępczością w USA, a wynikające m.in. z prawa do posiadania broni. Zagadnienia te bardzo zainteresowały osoby biorące udział w spotkaniu, stąd każde z nich zakończyło się inspirującą dyskusją.

W spotkaniach współorganizowanych przez Katedrę Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Międzynarodowe Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych oraz Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii udział wzięli zarówno Studenci, jak i Pracownicy Katedry.