„Zbrodnicza kobieta” - mroczne historie o seryjnych morderczyniach

09.04.2021

Studenckie Koło Nauk Penalnych miało przyjemność zorganizować kolejne merytoryczne spotkanie z cyklu historii kryminalnych. Spotkanie „Zbrodnicza kobieta - mroczne historie o seryjnych morderczyniach” poprowadziła mgr Ewelina Mogielnicka, absolwentka kryminologii na Wydziale Prawa oraz wieloletnia członkini Koła.

Zostało ono podzielone zostało na część teoretyczną oraz analizę case study. W części teoretycznej prelegentka opowiedziała o:

• czynnikach ryzyka powiązanych z dokonywaniem zabójstw przez kobiety,
  • motywacji zabójczyń,
  • typologii sprawczyń,
  • profilowaniu sprawczyń seryjnych zabójstw.

W części poświęconej case study prelegentka przedstawiła:

• dzieciństwo, młodość oraz modus operandi Aileen „Lee” Carol Wuornos,
  • tło zabójstwa rodziny Richardson dokonanego przez Jasmine Richardson oraz jej chłopaka,
  • serii zabójstw w Peterborough dokonanej przez Joannę Dennehy.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu!