Instrukcja logowania i użytkowania pakietu Microsoft 365 oraz aplikacji Onedrive

Zdjęcie przedstawia ikonę Microsoft 365 oraz aplikacji Onedrive
Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę z firmą Microsoft na korzystanie z aplikacji Microsoft Office 365 (word, excel, powerpoint, outlook itp).

Na aplikacji Outlook można mieć dwa konta: z domeną @pracownik.uwb.edu.pl oraz @uwb.edu.pl

Instrukcja konfiguracji konta na Outlooku znajduje się tutaj.
Instrukcja przekierowania poczty znajduje się tutaj.

Na podstawie tej umowy mogą Państwo zainstalować lokalnie na pięciu stanowiskach (w rozumieniu - 5 różnych komputerów, lub 5 kont - jeżeli komputer ma parę kont) ww. bezpłatną aplikację.

Instrukcja instalacji aplikacji znajduje się tutaj.

Chmura OneDrive pozwala przechowywać pliki na wirtualnym dysku internetowym. Możemy przenosić wybrane pliki do chmury ręcznie lub za pomocą synchronizacji, grupować je w folderach i udostępniać innym użytkownikom, aby ułatwić wprowadzanie modyfikacji, komentarzy itp.
Jest to pomocne narzędzie bo nie trzeba używać fizycznych nośników danych np. pendrive, ponieważ wystarczy dostęp do internetu, aby dalej używać wcześniej zapisanego pliku.

Instrukcja logowania oraz użytkowania aplikacji Onedrive znajduje się tutaj.

W razie pojawienia się pytań albo problemów mogą Państwo kontaktować się z Pracownią Komputerową Wydziału Prawa.

Arkadiusz Zawadzki a.zawadzki@uwb.edu.pl, Mateusz Matuszewski m.matuszewski@uwb.edu.pl, lub telefonicznie 85 745 71 65.