Kryminologia, studia I i II stopnia niestacjonarne

1. Jaką zdobędziesz wiedzę?

Studia kryminologiczne oferowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku charakteryzują się interdyscyplinarnym charakterem w podejściu do analizy przestępczości. Interesuje Cię psychologia? socjologia? prawo? Jednocześnie ciekawi Cię, dlaczego ludzie popełniają przestępstwa i co możesz z tym faktem zrobić? Wiedza z zakresu tych nauk, możliwa jest do zdobycia podczas studiów kryminologicznych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W trakcie realizacji programu, student ma szansę uczestniczyć w zróżnicowanych zajęciach z zakresu: prawa karnego, procesu karnego, psychopatologii, wiktymologii, socjologii, przestępczości zorganizowanej, przestępczości narkotykowej, cyberkryminologii i wiele innych.

2. Jaki tytuł zawodowy uzyskasz?

Absolwent studiów I stopnia uzyskuje tytuł zawodowy: licencjat.
Absolwent studiów II stopnia uzyskuje tytuł zawodowy: magister.

3. Jakie są możliwe ścieżki kariery? Masz ogromny wybór!

To od absolwenta zależy czy skupi się na aktywnej służby w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości, np:

• w Policji,
  • w Straży Granicznej,
  • w Krajowej Administracji Skarbowej,
  • w Służbie Więziennej,
  • w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • w Żandarmerii Wojskowej.

Jeśli jednak absolwent obierze spokojniejszą ścieżkę kariery może znaleźć zatrudnienie, m.in.:

• w instytucjach publicznych (centralnych i lokalnych) i pozarządowych zajmujących się badaniem społeczeństwa pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa i analizy zjawisk dewiacyjnych w tym przestępczości,
  • w sektorze prywatnym oferującym towary lub świadczącym usługi z zakresu bezpieczeństwa, w tym doradcze, konsultacyjne, ewaluacyjne,
  • jako pracownik cywilny w organach ścigania i służbach specjalnych,
  • w organizacjach społecznych niosącym pomoc ofiarom przestępstw, chroniącym grupy społeczne,
  • w środkach masowego przekazu jako dziennikarz sądowy, dziennikarz śledczy, podcaster,
  • w instytutach badawczych i wdrożeniowych, think-tankach zajmujących się problemem bezpieczeństwa, zjawiskiem przestępczości.

4. Ile kosztuje wybrany kierunek?

Studia I stopnia:
I rok - 5 400 zł
II rok - 5 400 zł
III rok - 5 400 zł

Razem - 16 200 zł

Studia II stopnia:
I rok - 5 400 zł
II rok - 5 400 zł

Razem - 10 800 zł

5. Internetowa rejestracja kandydatów (IRK)

Kryminologia, studia I stopnia niestacjonarne

Kryminologia, studia II stopnia niestacjonarne

6. Harmonogram oraz zasady rekrutacji

Plik do pobrania

7. Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Historię, język polski, matematykę, wiedzę o społeczeństwie.

8. Terminy zjazdów

Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w określone, zwykle dwa weekendy w miesiącu, przy czym do 50% zajęć może być prowadzona zdalnie, zatem bez konieczności przyjazdu na Wydział Prawa.

9. Kontakt w sprawie rekrutacji:

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
pok. 104