Kryminologia, studia I i II stopnia stacjonarne

1. Jaką zdobędziesz wiedzę?

Studia kryminologiczne oferowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku charakteryzują się interdyscyplinarnym charakterem. Interesuje Cię psychologia? socjologia? pedagogika? prawo? kryminalistyka? Wiedza z zakresu tych nauk, możliwa jest do zdobycia podczas studiów kryminologicznych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W trakcie realizacji programu, student ma szansę uczestniczyć w takich wykładach jak: prawo karne, psychopatologia, wiktymologia, socjologia, przestępczość zorganizowana, przestępczość narkotykowa, psychiatria i wiele innych.

2. Jaki tytuł zawodowy uzyskasz?

Absolwent studiów I stopnia uzyskuje tytuł zawodowy: licencjat.
Absolwent studiów II stopnia uzyskuje tytuł zawodowy: magister.

3. Jakie są możliwe ścieżki kariery? Masz ogromny wybór!

To od absolwenta zależy czy skupi się na aktywnej pracy w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości, np:

• w Policji,
  • w Straży Granicznej,
  • w Służbie Celno-Skarbowej,
  • w Służbie Więziennej,
  • w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym,
  • w prywatnym sektorze bezpieczeństwa.

Jeśli jednak absolwent obierze spokojniejszą ścieżkę kariery może znaleźć zatrudnienie, m.in.:

• w prokuraturze i w sądzie w ramach sporządzania różnego rodzaju statystyk dotyczących przestępczości i zachowań patologicznych,
  • w laboratoriach technicznych,
  • w dziennikarstwie,
  • w instytucjach rządowych i pozarządowych zajmujących się badaniem społeczeństwa,
  • w organizacjach społecznych,
  • również w Policji, m.in. przy sporządzaniu analiz i profilu przestępcy.

4. Internetowa rejestracja kandydatów (IRK)

Kryminologia, studia I stopnia stacjonarne

Kryminologia, studia II stopnia stacjonarne

5. Harmonogram oraz zasady rekrutacji

Plik do pobrania

6. Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Historię, język polski, matematykę, wiedzę o społeczeństwie lub język łaciński.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.