Prawo, jednolite magisterskie studia niestacjonarne

1. Jaką zdobędziesz wiedzę?

Program studiów prawniczych oferowanych przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku gwarantuje stabilny i progresywny proces kształcenia. Przekraczając mury uczelni, rozpoczniesz prawdziwą przygodę intelektualną, która przygotuje Cię do wyzwań współczesnego świata prawnego. Program studiów gwarantuje kompleksowe i nowatorskie kształcenie. Już od pierwszych lat zanurzysz się w fascynujący świat historii prawa, prawa rzymskiego i logiki, czyli fundamentów stanowiących podstawę edukacji prawniczej. Jednak to dopiero początek Twojej ekscytującej podróży. W miarę postępów odkryjesz tajniki prawa konstytucyjnego, cywilnego, karnego, administracyjnego, pracy, handlowego czy międzynarodowego. W ciągu ostatnich semestrów będziesz miał możliwość wyboru przedmiotów specjalizacyjnych, takich jak przykładowo prawo bankowe, kryminologia, ochrona danych osobowych i informacji niejawnych, prawo archiwów, ochrona własności intelektualnej i wiele innych. Dzięki temu zdobędziesz wszechstronną wiedzę i umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do różnorodnych ścieżek kariery prawniczej.

2. Jaki tytuł zawodowy uzyskasz?

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy: magister.

3. Jakie są możliwe ścieżki kariery? Masz ogromny wybór!

Po egzaminie magisterskim absolwent ma możliwość przystąpienia do aplikacji przygotowującej do wykonywanego w przyszłości zawodu.
Odpowiednio wybrana aplikacja otwiera ścieżkę kariery w zawodzie:

• sędziego,
  • prokuratora,
  • adwokata,
  • radcy prawnego,
  • notariusza,

Absolwent kierunku Prawo to również doskonały kandydat na stanowisko, m.in.:

• w korpusie dyplomatyczno-konsularnym,
  • rzecznika prasowego instytucji państwowych i prywatnych,
  • asystenta sędziego,
  • pracownika banku,
  • doradcy podatkowego,
  • pracownika Policji,
  • pracownika Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
  • pracownika Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • pracownika firm konsultingowych,
  • pracownika firm ubezpieczeniowych,
  • pracownika organizacji pozarządowych.

4. Ile kosztuje wybrany kierunek?

I rok - 5 400 zł
II rok - 5 400 zł
III rok - 5 400 zł
IV rok - 5 400 zł
V rok - 5 400 zł

Razem - 27 000 zł

5. Internetowa rejestracja kandydatów (IRK)

Prawo, jednolite magisterskie studia niestacjonarne

6. Harmonogram oraz zasady rekrutacji

Plik do pobrania

7. Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Historię, język polski, matematykę, wiedzę o społeczeństwie.

8. Terminy zjazdów

Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w określone, zwykle dwa weekendy w miesiącu, przy czym do 50% zajęć może być prowadzona zdalnie, zatem bez konieczności przyjazdu na Wydział Prawa.

9. Kontakt w sprawie rekrutacji:

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
pok. 104