Staż naukowo-dydaktyczny na Ontario Tech University w Kanadzie

17.10.2024
od lewej: prof. E. Guzik-Makaruk, Dziekan - prof. Peter Stoett, dr E. Wojewoda, Opiekun stażu - prof. Liqun Cao

W dniach 1-30 września 2024 r. odbył się staż badawczo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Technicznego w Oshawie (Faculty of Social Science and Humanities, Ontario Tech University w Oshawie, Kanada). Staż finansowany był ze środków Regionalnej Inicjatywy Doskonałości (RID). Opiekunem stażu był prof. Liqun Cao.

Podczas stażu przeprowadzono zajęcia ze studentami kryminologii na temat nauczania kryminologii w Polsce, aktywności Białostockiej Szkoły Kryminologii oraz nowej patologii społecznej w przestrzeni europejskiej – patostreamingu. Odbyto również szereg spotkań z przedstawicielami uczelni, m. in. z dr. Garym Polonskym – założycielem Ontario Tech University, dr. Joe Stokes’em – wiceprezydentem uczelni oraz Catheriną Drea – dyrektor biura ds. współpracy międzynarodowej. W trakcie pobytu miały miejsce także spotkania z prof. Peterem Stoettem – dziekanem Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.

W ramach stażu zrealizowano kwerendę biblioteczną oraz szereg rozmów z pracownikami Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dotyczących aktualnych problemów i wyzwań dla prawa karnego i kryminologii oraz możliwości prowadzenia wspólnych prac badawczych. W stażu uczestniczyły prof. zw. dr hab. E. M. Guzik-Makaruk oraz dr E. Wojewoda.

Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”.

rid_logo_color.png 01_znak_siatka_podstawowy_kolor_biale_tlo.png